close
تبلیغات در اینترنت
پارس انرژی گاز قائم - 8

پارس انرژی گاز قائم - 8

فروشگاه قطعات

شرکت پارس انرژی گاز قائم با بیش از 10 سال سابقه کاری در زمینه  تعمیرات و نگهداشت جایگاه CNG، هم اینک جهت رفع نياز اساسی جایگاه های CNG در تهیه قطعات با کیفیت و  دارای گارانتی اقدام به تاسیس فروشگاه قطعات CNG نموده است


فروشگاه قطعات

نازل
قطعه ای است فلزی از جنس برنج و فولاد ضد زنگ، با روکش پلاستیکی که امکان اتصال ایمن بین شیلنگ توزیع کننده و خودرو را فراهم می سازد. از مشخصات آن وجود شیرهای سه طرفه جهت باز و بسته نمودن مسیر انتقال و ونت گاز بر روی آن است.

 

در تصویر زیر نمونه ای از نازل TK16 را مشاهده می کنید

توزیع کننده ( Dispenser ) :
دستگاهی که عملیات  انتقال سوخت از کمپرسور یا مخازن ذخیره به مخزن خودرو را انجام می دهد، توزیع کننده نام دارد. این دستگاه که میزان و مبلغ گاز توزیع شده را نیز نشان می دهد از قطعات اصلی چون جریان سنج،فشار سنج،صفحه نمایش،اتصالات قطع کننده،شیلنگ تزریق و نازل سوخت رسانی تشکیل شده است.

در تصویر زیر نمونه ای از دیسپنسر را مشاهده می کنید


گاز طبيعي داراي رطوبت مي‌باشد در سيستم‌هاي CNG وجود رطوبت باعث زنگ زدگي، خوردگي قطعات كمپرسور ، تابلو الویت بندی(Priority Panel  ) ، مخازن ذخيره (Storage) و ديسپنسرها (Dispenser) مي‌شود و همچنين رطوبت موجود در گاز طبيعي باعث يخ‌زدگي و مسدود شدن مسير مي‌شود همچنین این رطوبت در در صورت انتقال به خودرو منجر به سوخت ناقص وآسیب دیدن موتور می شود.  براي جلوگيري از خرابي تجهيزات و كاهش هزينه تعمير و نگهداري ، استفاده از دراير در سيستم‌هاي CNG از اهميت خاصي برخوردار است.

در تصویر زیر نمونه ای از درایر را مشاهده می کنید


كمپرسورهاي پيستوني

در اين كمپرسورها گاز به اين ترتيب فشرده مي‌شود كه حجمي از گاز داخل يك استوانه با استفاده از يك پيستون كاهش مي‌يابد. با كاهش حجم گاز متعاقباً فشار آن افزايش مي‌يابد. اين نوع كمپرسور، كمپرسور جابجايي مثبت ناميده مي‌شود. كمپرسورهاي پيستوني معمولاً يك طرفه هستند به طوريكه فشرده سازي گاز و جدا سازي روغن در يك مجراي مجزا صورت مي‌گيرد.

در تصویر زیر نمونه ای از کمپرسور خطی را مشاهده می کنید


كمپرسورهاي پيستوني مي‌توانند يك طرفه باشند كه گاز در يك طرفه فشرده مي‌شود، يا دو طرفه باشند كه گازي در هر دو طرف انجام مي‌شود.

نمودار سازمانی شرکت

آرشیو