close
تبلیغات در اینترنت
کمپرسور

کمپرسور

فروشگاه قطعات

شرکت پارس انرژی گاز قائم با بیش از 10 سال سابقه کاری در زمینه  تعمیرات و نگهداشت جایگاه CNG، هم اینک جهت رفع نياز اساسی جایگاه های CNG در تهیه قطعات با کیفیت و  دارای گارانتی اقدام به تاسیس فروشگاه قطعات CNG نموده است


فروشگاه قطعات

فروشگاه سایت

لینک کانال تلگرامی فروشگاه

t.me/TOPTUL_cng

تابلو اعلام خطر (F&G)

این تابلو یکی از تابلو های مهم نصب شده در جایکاه های CNG می باشد که در مواقع ایجاد خطر،هشدار به موقع را اعلام و از بروز حوادث خطرناک جلوگیری می کند.

کلیه دتکتور های خطر مانند دتکتور گاز،شعله،دود و حرارت و همچنین کلید های قطع اضطراری مستقیما به این تابلو وصل گردیده که در صورت ایجاد خطر و فعال شدن دتکتور هادستور هشدار و قطع سیستم توسط این تابلو صادر می شود.

 

در تصویر زیر نمونه ای از تابلو اعلام خطر (F&G) را مشاهده می کنید


عمل ذخیره سازی گاز پر فشار کمپرسور، در مخازن ذخیره انجام می گیرد و در هنگام نیاز به توزیع کننده ها (دیسپنسر)ارسال می شود. مقدار فشار گاز ذخیره شده در مخازن بالاتر از 200 بار می باشد.مخازن استفاده شده در جایگاهها معمولاً از نوع تیپ ۱ ( تمام فولادی ) می باشد، و نحوه چیدمان آنها با تعداد غیر مساوی و به نسبت ۲-۳-۵ به ترتیب برای مخازن فشار بالا، متوسط و پایین ( LP-MP-HP ) می باشد.سیستم مخازن ذخیره به صورت 3 بانکه تعبیه شده تا زمان سوخت رسانی را به حداقل برساند.

 

در تصویر زیر نمونه ای از  مخازن ذخیره Storage را مشاهده می کنید

 


 

ولوها وظیفه کنترل ورود و خروج سیال از کمپرسورها را داشته و در شکلها و کتریالهای گوناگون تولید میگردد . روش کار به صورت قطع جریان با استفاده از تماس رینگهای صیقلی (لپینگ شده) با base اصلی بوده و آزاد سازی آن بوسیله فشار فنرها میباشد . قطعات علیرغم سادگی ظاهری از پیچیدگیهای خاص در تولید برخوردار بوده که باید تماماً همگی آن حساسیتها را در قطعه لحاظ نمود.

در تصویر زیر نمونه ای از ولو را مشاهده می کنید

 

 

 

اتصالات فشار قوی فولادی بصورت دنده ای((forged threaded و ساکت (socket welding) و به دو صورت اتصالات فشار قوی فولادی و استنلس استیل و در صنایع آب ، گاز ، بخار ، هوا فشار بالا و صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیر
اتصالات فشار قوی فولادی در کلاس های 2000 ، 3000 ، 5000 ، 6000 ، و 9000 تولید می گردد.
اتصالات فشار قوی در آلیاژهای خاص و فشار های بالاتر قابل ساخت می باشد.
انواع اتصالات فشار قوی فولادی :
اتصالات فشار قوی فولادی دنده ای
اتصالات فشار قوی فولادی ساکت
اتصالات فشار قوی فولادی گالوانیزه

در تصویر زیر نمونه ای از اتصالات فشار قوی را مشاهده می کنید


 

فیلترها از جمله قطعات مصرفی با اهمیت در سرویس دوره ای تجهیزات میباشد که میبایست در زمان تعریف شده تعویض گردد تا از صدمات احتمالی جلوگیری گردد. عدم تعویض بموقع فیلترها میتواند صدمات بسیاری به دیگر قطعات تجهیزات وارد نماید.

در تصویر زیر نمونه ای از فیلتر های گازی CNG را مشاهده می کنید


 

آرشیو